top of page

O  mnie  i  domu

Nowe

życie

Właścicielka Zapomnienia

Agnieszka Wilk

Właściciel

Moja historia nie jest już tak zaskakująca, bo wiele osób ucieka z miasta i delektuje się spokojem w małych miejscowościach.

Tak właśnie stało się też ze mną. Zmęczona życiem w wielkim mieście, korkami, łapaniem chwil na przyjemności zapragnęłam przenieść się tam gdzie będę blisko natury, będę mogła delektować się ciszą, gdzie ludzie nawet wolniej chodzą. Zawsze marzyłam mieszkać w starym domu. Może dlatego, że wychowałam się w takim. Szukanie mojego miejsca na ziemi skupiło się zatem na poszukiwaniu starego domu, takiego w którym żyło kilka pokoleń. No i znalazłam.... Kiedy weszłam do niego pierwszy raz od razu wiedziałam jak będzie wyglądał każdy kąt, a także to, że to będzie moje Zapomnienie.  

Remont Zapomnienia trwał 3 lata. To był trudny czas, trochę przypominał historię z filmu "Pod słońcem Toskanii", tylko tu zakończenia jeszcze nie ma, bo ślubu nie było, dziecko się nie urodziło. Ale kto wie? Wszystko jeszcze przede mną.

Tutaj nauczyłam się żyć bez ram, bez wiecznego biegu za czasem, bez wypisywania wniosków urlopowych, bez jedzenia w biegu, bez wyskrobywania w ciągu dnia choć  lub raczej każdej chwili dla dzieciaków, bez poczucia winy, że za mało jestem w domu, bez Pani do sprzątania, bez karty parkingowej i prywatnej opieki medycznej, bez obolałych nóg wciśniętych przez większość dnia w wysokie szpilki i bez wielu innych rzeczy.

Za to tutaj mam takie rzeczy, których nigdy nie miałabym w wielkim mieście. Cudowny, stary, fascynujący, klimatyczny, ciepły, niedoskonały dom. Szczęście dzieci, które spędzają dzieciństwo tak jak ja je spędzałam. Cudownych sąsiadów, którzy zawsze tu są i zawsze mają czas i cieszą się kiedy mogą mi pomóc. No i wolność 

A tak powstawało Zapomienie

bottom of page